Wyszukaj

Edukacja:

Dowiedz się, jak - Sprawdź szczegóły - Zobacz więcej tutaj - Zobacz teraz - Dowiedz się więcej - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Zarejestruj - kliknij tutaj - kliknij tutaj Weźmy choćby w rachubę to, że polityka Unii Europejskiej sprawia, iż wreszcie w naszym kraju jest bardzo dużo pieniędzy na choćby oczyszczalnie ścieków bądź drogi. Oczywiście wiele pieniędzy jest roztrwanianych, lecz widać postępy. A poza tym sytuacja geopolityczna naszego kraju uległa całkiem sporej poprawie. Czyli można śmiało powiedzieć, że gdyby nie Unia Europejska, mocno przypominalibyśmy chociażby Ukrainę - wspaniały kraj, ale bardzo mocno podzielony, bardzo mocno niedoinwestowany. A więc podsumowując: chociaż UE ma wiele wad, które w istocie zagrażają Polsce, całemu Staremu Kontynentowi, to jednakowoż cieszy, że Polacy powiedzieli tak dla tej organizacji. Tak naprawdę nie było innego rozwiązania.
Prawda jest taka, że kiedy już wchodzi w grę polska polityka - taka na wysokim szczeblu, to niewątpliwie jest trudniej. Choć naturalnie i tutaj tak naprawdę nie jest powiedziane, iż jesteśmy na z góry straconej pozycji. Np. możemy pisać wartościowe posty na forach dyskusyjnych. Chociaż oczywiście trzeba natrafić na porządne fora. W znakomitej większości przypadków na politycznych forach napotkamy na bardzo dużo chamstwa. Nie ma większego sensu pisać z tego typu osobami. A więc podsumowując - z całą pewnością możemy w jakimś sensie odmienić nasz kraj.
Wcale nie jest powiedziane, że bez niczyjej pomocy będziemy mogli w jakiś sposób naprawić otaczający nas świat, ale spokojnie ze wszystkim sobie powinniśmy poradzić. W końcu Kraków nie został od razu zbudowany. Powinniśmy mocno się starać, aby przynajmniej nie szkodzić dla świata, a będzie wspaniale. Zwróćmy na to większą uwagę, ponieważ z pewnością niejako wspierać ekologiczne rolnictwo.
Cóż, trudno tak naprawdę odpowiedzieć na takie pytanie - w końcu jesteśmy zwykłymi ludźmi, więc co my niby możemy? Mało, ale nikt nie powiedział, iż po prostu już najzupełniej nic nie możemy zrobić. Przykładowo warto w jakiś sposób edukować własnych znajomych. Gdy jakieś społeczeństwo jest wyedukowane, przykładowo wie, że wysokie podatki nie są w porządku, to politycy zgoła inaczej podchodzą do rządzenia. Przecież żadna partia nie da rady zrobić reform nie dlatego, że nie chce tego. Powód jest zgoła odmienny - społeczeństwo na to nie pozwala.